Dlaczego Polacy pokochali wynajem samochodów?

Mmcarsrental 

Wynajem aut w Polsce przyspiesza. Sprawdź, dlaczego coraz chętniej wynajmujemy samochody, zamiast je kupować.

Dlaczego Polacy pokochali wynajem samochodów?

Rynek wynajmu aut w Polsce co roku bije kolejne rekordy. Rośnie popularność zarówno wynajmu krótkoterminowego (na doby), jak też długoterminowego. Już nawet co piąty nowy samochód został sfinansowany dzięki usłudze najmu. Co sprawia, że Polacy tak chętnie zwracają się ku wypożyczalniom?

 

Wszelkie statystyki mówią, że rok 2019 będzie rekordowy pod względem wzrostu na rynku wynajmu samochodów. Dotyczy to w szczególności usługi długoterminowej i to zarówno wśród przedsiębiorców, jak również klientów prywatnych. Coraz częściej wynajmujemy, zamiast kupować. Oto 4 główne powody, dla których chętniej wybieramy opcję „korzystać” niż „mieć”:

 

1.     Dostępność

 

Już nie trzeba posiadać dużej gotówki na start, by jeździć nowym pojazdem. Decydując się na finansowanie nowego auta (lub też z niewielkim przebiegiem) poprzez usługę wynajmu długoterminowego, nie musimy posiadać wkładu własnego. Najczęściej, jak na przykład w ofercie wypożyczalni samochodów MM Cars Rental, nie ma żadnej wpłaty na start. Wystarczy jedynie płacić terminowo miesięczne raty, by móc korzystać w wymarzonych czterech kółek.

 

2.     Wygoda

 

Okazuje się, że Polacy docenili też komfort związany z wypożyczeniem auta. W większości przypadków bowiem cena wynajmu obejmuje wiele usług dodatkowych, przede wszystkim: ubezpieczenie OC/AC, rejestrację pojazdu, serwis, przeglądy, ogumienie (opony, wymianę, ich przechowanie), a także auto zastępcze w przypadku awarii lub unieruchomienia wynajmowanego pojazdu. Jest to tzw. opcja full service. Dzięki niej można użytkować samochód praktycznie bez trosk. Po stronie klienta jest już tylko paliwo oraz płyn do spryskiwaczy.

 

3.     Wybór

 

Być może klucz całego sukcesu wynajmu aut. Mnogość klas pojazdów, dostępnych w najmie, może nieraz przyprawić o zawrót głowy. Przede wszystkim jednak każdy może znaleźć środek transportu dla siebie, adekwatnie do oczekiwań i potrzeb. Auta miejskie, kompaktowe, limuzyny, SUVy, także busy. Oferta wypożyczalni samochodów jest naprawdę bogata, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla wielu osób potrzebujących mobilności, a niekoniecznie chcących lub mogących ponieść nakłady na zakup auta.

 

4.     Koszty

 

Choć wydają się najważniejsze, w rzeczywistości stanowią tylko część odpowiedzi na pytanie o popularność wypożyczalni. Oczywiście każdy zadaje sobie pytanie: czy to się opłaca? I, rzecz jasna, można by pokusić się o prostą odpowiedź: gdyby wynajem nie był opłacalny, nikt by z niego nie korzystał. A już tym bardziej rosnąca liczba klientów. Ze względu na usługi full service zawarte w racie najmu, a także brak konieczności dysponowania dużą gotówką na start, koszty wynajmu okazują się niezwykle atrakcyjne dla różnych grup konsumentów.

 

mmcarsrental
Autor

mmcarsrental